logo

             
 כתר לאימון
    ביציבת שואבות המים
  Yin-Yang הגל והציר
האינטגרציה של התנועה
   
 

אודות רותי

דף הבית >> אודות רותי

שעור ריתמה על הגג עין כרם 2010

רותי אלון, טריינרית בכירה בשיטת פלדנקרייז למודעות בתנועה ולאינטגרציה תפקודית. במשך השנים (1967 – 1959), מידי שבוע בשבוע רותי למדה אצל ד"ר משה פלדנקרייז בתל-אביב את תהליכי התנועה המונחית לשכלול היכולת. אלו היו השנים בהן ד"ר משה פלדנקרייז היה מפורסם כמורה האישי של ראש הממשלה דאז, דוד בן-גוריון.

כשפלדנקרייז החליט להכשיר מורים לשיטת הטיפול האישי במגע, רותי היתה שם, בקורס הראשון, יום יום במשך 3 שנים, (1969 – 1967), בין 13 ברי המזל,  שישבו על שרפרפי הקש סביב מיטת הטיפולים ולמדו ישירות מהמסטר.

זו היתה תחילתה של דרך ארוכה בה שיטת פלדנקרייז היתה למרכז ההתפתחות והתרומה של רותי. היא היתה גם הראשונה שהלכה אחרי משה לארה"ב ב-1972, הגיעה בתחילה למכון אסלן, בקליפורניה, ומשם המשיכה ללמד גם במרכזים אחרים את התפיסה המתקדמת של פלדנקרייז לחינוך מחודש של קואורדינציות התנועה.

ההתעוררות וחיפושי הדרך של החוגים הנאורים בשנות ה-70 ונכונותם של רבים לקחת אחריות על האקולוגיה האישית שלהם מצאו בפלדנקרייז כיוון הולם ושיטתו התחילה להיות מבוקשת ולהתפשט.

רותי פתחה את הקורסים הראשונים להכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז בסן-דיאגו, בתל-אביב, בסידני, ובפירנצה שם היא ממשיכה בכך עד היום.


אופניים בשכיבה - הגנת מפרק הירך בתנועה עתירת לחץ, סיאטל 2005

 פלדנקרייז, אומרת רותי, זו לא רק שיטה של תנועת גוף אלא התחקות אחר משאבי התושייה והיצירתיות. עדכון של הרגלים מושג על ידי המשכת החיפוש היצירתי אחר סיפוק ויעילות, שעיצב את ההרגלים במקור. בגישה יצירתית זו רותי המשיכה לחפש פתרונות לבעיות בנושאים מבוקשים ויצרה את סדנת הגב החופשי לתהליכי תנועה עצמאיים שקיבלו משוב חם מרבים.
ב-1990, פרסמה את רעיונותיה בספרה "חזרה לתנועה טבעית" בהוצאת כרתא. הספר תורגם לחמש שפות וזכה בפרס ספר השנה לרפואה טבעית מטעם החברה היונגיאנית באיטליה.
חיפושיה אחר פתרונות לשיקום טובת החיים הניבו את עבודת חייה ביצירת Bones for Life®, תכנית התנועה הטבעית לחיזוק העצם, בה היא מיישמת את העקרונות החינוכיים של מעבדת הקואורדינציה משיטת פלדנקרייז ומסגלת אותם לסגנון תנועה דינאמי המפיק כוח בעמידה אנכית, כפי הנדרש להמרצת חיזוק העצם. תכניתה מתפשטת בהתלהבות בארצות רבות והובאה גם לעיון לידי נאס"א.
התכונה המיוחדת של רותי כמורה, היא יכולתה לפענח מתכונות קואורדינציה מורכבות ולמצוא תושיות יצירתיות כיצד לשפר אותן. היא מתרגמת את תחושת הארגון הגופני, התלת-ממדי והתת-מודע, להסבר מילולי ברור המעודד את תלמידיה להבין ולשלוט בו, תוך הרגשת  הצלחה אישית.
נראה שרותי מאזנת בתוכה את השפעת המוח הימני, האינטואיטיבי וההרמוני מאמה, ממוצא מרוקאי, יחד עם המוח השמאלי של החשיבה המושגית מאביה שבא מרוסיה.
רותי נולדה בקולומביה וגדלה בישראל מגיל רך. כמה משנות בית הספר היא למדה בקיבוץ, שהטביע בה גישה אידיאליסטית לקדמה ולחברה. רותי בוגרת מכללת   דוד ילין להכשרת מורים בירושלים, עברה דרך כל תהפוכות הזמנים של ישראל.
לרותי יש בן, בת וחמישה נכדים, היא גרה בעין כרם, ירושלים, עם דן.
בגילה המבוגר תנועתה הזורמת בספונטאניות מאשרת מה שהיא מלמדת לאחרים, וכפי שהיא מעידה על עצמה, מידי שנה בשנה הגוף שלה הולך ומשתפר.  

 

 

 


 
דף הבית        אודות        צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים