logo

             
 כתר לאימון
    ביציבת שואבות המים
  Yin-Yang הגל והציר
האינטגרציה של התנועה
   
 
אינטליגנציה תנועתית
לחיזוק העצם ושכלול היציבה
(תכנית למניעת אוסטיאופורוזיס)


פיתוח קואורדינציה ארגונומית בתנועה
העצמת חוזק השלד וגמישותו בבטיחות ויעילות
אימון בתנועה דינמית עתירת כוח בונה עצם
איפוס יציבה זקופה העמידה לעומס ולכוח הכבידה
קידום התושייה לשיקום שיווי המשקל והיציבות
רכישת שפת הגוף של הביטחון העצמי והמנהיגות

מחברת התכנית

רותי אלון
 שפה / אתר:
 

תוכנית פתרונות I (וידאו ואודיו) זמינה לרכישה בחנות לזמן מוגבל. מהרו לרכוש!

 

ברוכים הבאים ל- Bones for Life®

עצמותיך חזקותככל שהפעילות שלך דינאמית ומתמודדת עם אתגרים הדורשים   חוזק 

עצמותיך אמינותככל שיציבת השלד שלך עומדת בעומס משקלך בתוואי יעיל.

עצמותיך מאורגנות לתפקד לפי כוונת הבריאהככל שתנועותיך טבעיות ומפעילות את כל חלקי גופך בקואורדינציה הרמונית.

 

דרך תכנית Bones for Life® ניתן ללמוד בתהליכי תנועה פשוטים וקולעים, תוך בטיחות ורגישות:
  • לרענן הליכה קפיצית, עתירת כוח נוגד כבידה
  • לתאם קואורדינציה ארגונומית של תנועה יעילה
  • לשכלל יציבה זקופה העומסת משקל בבטיחות
  • להגן על המפרקים הפגיעים ולשקם תנועה חפשית ממגבלות
  • לקדם את הביטחון וההעזה התנועתית
  • לחזק את מסת העצם
  • לחוות את האופטימיזם הביולוגי של ארגון גוף אמין
  •  

קורס להכשרת מורים בתל אביב

מסדרת התוכניות של ד"ר רותי אלון
אינטליגנציה תנועתית
בהנחיית ננסי איידלמן- סניור טריינר
 
דרך תכנית Bones for Life®
ניתן ללמוד בתהליכי תנועה פשוטים וקולעים, תוך בטיחות ורגישות:
1.     לרענן הליכה קפיצית תוך שיקום שיווי משקל ויציבה נכונה 
2.     לתאם קואורדינציה ארגונומית של תנועה יעילה
3.     להגן על המפרקים הפגיעים ולשקם תנועה חופשית ממגבלות
4.     לקדם את הביטחון וההעזה התנועתית
5.     לחזק את מסת העצם
6.     לחוות את האופטימיזם הביולוגי של ארגון גוף אמין
על פי גישת ד"ר פלדנקרייז ללמידה סומאטית
 
למי מיועד הקורס? למורי פלדנקרייז, מורים לתנועה, פיזיותרפיסטים, אנשים שעובדים עם אוכלוסייה מבוגרת, אנשים העוסקים באומנויות שונות, מטפלים המעוניינים לרכוש כלי נוסף לעבודתם הנוכחית וכל אדם שמצב בריאות עצמותיו יקר לו. 
   
הקורס הבסיסי הוא בן שישים שעות לימוד
המסלול המלא לקבלת תעודת הוראה להנחיית תוכנית
"אינטליגנציה התנועתית"              Bones for Life®
 מונה 150 שעות לימוד בפועל ועוד שלושים שעות חונכות.
 
-לפרטים נוספים לחץ כאן
   
ראיון של רותי בטלויזיה החינוכית עם דליק ווליניץ ראיון של רותי אלון בערוץ 10 עם ענת הראל


 

חדשות • חדשות • חדשות • חדשות
 

אינטליגנציה תנועתית קורס להכשרת מורים בתל-אביב ובנתניה בשפה הרוסית

לחיזוק העצם, היציבה והחופש התנועתי תכנית רותי אלון על-פי פלדנקרייז לפרטים : מרים שקולניקוב 052-3542476 , 09-8324697

Метод д-ра Фельденкрайза на "русской" улице. Возможность улучшить состояние здоровья и одновременно приобрести востребованную, благородную и хорошо оплачиваемую специальность. להמשך קריאה

מפגש בין לאומי של בכירי תכנית האינטליגנציה התנועתית בישראל


בחודש מאי יתקיים בירושלים, קבוץ צובה, קורס להסמכת טריינרים בכירים לאינטליגנציה תנועתית ברחבי העולם. 11-16 במאי 2014 . טריינרים של תכנית העצם, וכן מנהלי תכנית האינטליגנציה התנועתית בארה"ב, אמריקה הדרומית, אירופה, אוסטרליה ואסיה, מגיעים לישראל. הקורס מיועד לטריינרים פעילים בעלי נסיון בהסמכת מורים, שגם כתבו מאמר על נסיונם ורעיונותיהם בהוראת התכנית.

כמובן גם טריינרים ישראלים ברמה זו מוזמנים להשתתף. בקורס ידונו תכני הקורס להסמכת טריינרים וכן חזון תכנית האינטליגנציה התנועתית. לפני הקורס הבכיר רותי תלמד את תכנית האכילה, 7-11 במאי, המשחק הפנימי של הלעיסה, שיכשיר את המשתתפים להדריך קבוצות ויחידים בנושא.

לסדנת האכילה, שתנתן באנגלית, מוזמנים כל בוגרי תכניות העצם, הכסאות וההליכה בישראל. יוקדש גם ערב מיוחד למפגש חברתי בין בוגרי התכנית בארץ ובין האורחים מרחבי העולם.

לפרטים אנא פנו לננסי: TL: 04 985-9563 nancyaidelman@hanita.co.il

 

תיאלנדמלזיהארגנטינהישראלאלסקהאוסטרליהשוודיהאנגליה
לפרטים והרשמה לחצ/י כאן
הליכה בראש מורם ביערות הגליל "ובירושלים" 
לבריאות, ליציבה ולאופטימיזם ביולוגיקורס ההליכה הוא חגיגה של קצב, אימפקט, קואורדינציה,קיצורי דרך ליציבה אופטימאלית,למידה בעקבות מתכונות התנעה קדומות בטבע, והמון אויר צח בצבעי הסתיו של יערות  הגליל.

השימוש במקלות הליכה לא רק תומך בשיווי המשקל, אלא גם מעורר לחיים את התפקוד המקורי של הזרועות ,כרגליים קדמיות בהליכה קדמונית על ארבע.  אפקט לחץ המקל על האדמה מפיק את הלחץ הנגדי, המזקף את הקומה, תוך כדי הדיפת השכמה אל השדרה, וכך משקם את גמישות הקטע הנוקשה ביותר בגב העליון, אשר בהליכה על שתים כמעט אינו פעיל. עימות  הזרועות עם האדמה, דרך המקלות,  מגביר את הכוח הבליסטי של ההתנעה, ומקנה הרגשה של יכולת והנאה.

תאריכי הסדנא לשנת 2014 יפורסמו בקרוב.

לפרטים ניתן לפנות:
ירושלים - יונה מנבר - טל: 02-5347666
גליל: ננסי איידלמן - דוא"ל -  nancyaidelman@hanita.co.il -  טל: 04-9859563

סדנת הליכה עם רותי Oct. 2011 NH U.S.A.

 


wfl

קורס ההליכה הראשון היה חגיגה של קצב, אימפקט, קוואורדינציה,קיצורי דרך ליציבה אופטימלית,למידה בעקבות מתכונות התנעה קדומות בטבע, והמון אויר צח בצבעי הסתיו של יערות  מזרח ארה"ב
 
מקלות הליכה משמשים לא רק כתמיכה לשיווי משקל, אלא גם כדי להחיות את התפקוד המקורי של הזרועות כרגליים קדמיות בהליכה קדמונית על ארבע.  הפקת אפקט הלחץ על האדמה מעוררת את הלחץ הנגדי, המזקף את הקומה, תוך כדי הדיפת השכמה אל השדרה, וכך משקמת את גמישות הקטע הנוקשה ביותר בגב העליון. עימות  הזרועות עם האדמה, דרך המקלות,  מגביר את הכוח הבליסטי של ההתנעה.
סדנת ההליכה הבאה ביוני, צרפת , ראה  קורסים \ לוז רותי אלון


דוכן בגני התערוכה תל אביב

לקראת השנה החדשה השתתפנו ביריד אלטרנטיבה בו הצגנו את תכנית האינטליגנציה התנועתית. היריד התקיים בגני התערוכה בתל אביב ואליו הגיעו מבקרים מכל רחבי הארץ במטרה להתעדכן בנושאי בריאות ואיכות חיים.
רותי אלון, ננסי איידלמן, סילביה חפץ ואודליה קירשנבאום קיבלו את המתעניינים בעמדה, הסבירו על השיטה, הקשיבו לכל אדם וסיפורו והדגימו תהליכי תנועה קצרים שאפשרו למבקרים לחוש בגופם את העזרה שתכנית האינטליגנציה התנועתית מציעה להם.
כל מבקר בעמדה קיבל דף ובו מידע על קבוצות של אינטליגנציה תנועתית ברחבי הארץ. במהלך היריד התברר שישנם עוד הרבה מקומות בארץ בהם אין עדיין שיעורי אינטליגנציה תנועתית, כעת המשימה היא לפתוח קבוצות בכל מקום אפשרי כדי שיותר אנשים יוכלו ליהנות מנפלאות התכנית.
מיד אחרי החגים תיפתח קבוצה חדשה בתל אביב, במקום בו הגישה נוחה ומאפשרת גם לאנשים שגרים סביב תל אביב להגיע בקלות. נרקמות קבוצות נוספות ברמת השרון, הרצלייה, ובאזור עמק חפר. שנה טובה, עם אינטליגנציה תנועתית והרבה שמחה.

 


 


תכנית העצם במוסד לסדנאות מודעות Zist בגרמניה

זהו מוסד מפורסם לשיטות חשיבה חדשות פורצות דרך והייתה זאת הבטחה ישנה של רותי לבוא לשם וללמד את הקורס הבסיסי שלה בעצמה.  כיום יש מספיק מורים שילמדו את הקורס הבסיסי ורותי   מלמדת בעיקר את הקורס המתקדם. באו לשם אנשים שלא במיוחד עוסקים בתנועה וההערכה שלהם לחשיבה של התכנית הייתה מיוחדת ומעודדת.  אנחנו מחכים  לתרגום העברי של דפי המשוב  שהם כתבו בהתלהבות, כדי לפרסם אותם באתר.

סיום התכנית ב ZIst ליד מינכן יהיה בפברואר 2012  פרטים ב-קורסים   / לוז רותי אלון


קורס טריינרים בישראל  אינטליגנציה תנועתית

מחזור שני

ביוני השנה סיימו  למעלה משלושים משתתפים את החלק הראשון של קורס הטריינרים  בישראל. זהו כבר המחזור השני בארץ. בלי ספק האפשרות של הטריינרים להציע לאנשים מקצוע  הוראה זהו החלק היותר קוסם בתכנית.  מאמנת תרגילים לסוסים, אמרה לי פעם שאנשים יעשו הכל כדי לשלוח את ילדיהם  להשתפר, יבואו בשקיקה ללמוד איך לטפל בבעלי החיים שלהם, אבל כשמציעים להם סדנה לקדם את תנועת הגוף של עצמם  ההיענות היא דלה. פלדנקרייז אמנם הסביר שלאדם קשה ללמוד בעצמו, כי הוא התרגל להתייחס  ללמידה  לפי חווית הלמידה הראשונה בתחילת החיים, שבה הייתה תקופת תלות ארוכה , אשר תמיד היה שם הורה  אמין. זהו אולי התפקיד המשמעותי של המורה,  העד הנוכח והמעניק את הקונטקסט הנכון ביולוגית לעידוד הלמידה.
החלק השני של קורס הטרינרים יתקיים, בפברואר – מרץ  2012   והכותרת הבין לאומית  שלו בעתיד תהייה: 
" תכנית התמחות באינטליגנציה תנועתית,  פתרונות תנועתיים למחדלי תפקוד"
Movement Intelligence specialist graduate program
Solutions  for  Movement Dysfunctions
פרטים ב- קורסים / לוז רותי  אלון


משנת 2013 קורס  ההתמחות ייערך 12 ימים בשני חלקים.  כל יום יוקדש למחדל תפקודי אחר, להעמקת ההבנה  וללימוד איסטרטגיות  מגוונות וקולעות לפתרונות מעשיים באותו נושא.
אפשר להשתמש בחומר הנלמד עבור קבוצות, אך בעיקר החומר ערוך לטיפול אישי  לאנשים עם בעיות  מיוחדות.  ההוראה למטופלים תיעשה  בתנועה מונחית מילולית, בכוונה להעצים את הלומדים ולהקנות להם כילים  זמינים, כדי  שיוכלו בעצמם  להיות מעורבים ולהשקיע  את החזרות הדרושות שוב ושוב  לתיקון המחדל.  כמו בכל תכנית האינטליגנציה התנועתית, הכוונה היא ללמד את האנשים לדוג במקום לתת להם דגים.
בגלל המבנה המיוחד של הקורס שבו בכל יום לומדים נושא אחר,  אפשר יהיה למי שמעוניין,  ללמוד את החלק השני לפני הראשון. לקורס ההתמחות של הטריינרים,  מתקבלים בוגרי התכנית הבסיסית
Bones for Life® אחרי נסיון בהוראה.

 

הכנס הבינלאומי הראשון של תכנית האינטליגנציה התנועתית לחיזוק העצם והיציבה

עשר שנים לאחר שנולדה תכנית העצם, קיימנו את הכנס הבינלאומי הראשון של התכנית שנקרא אוסטובלאסט, שמשמעו, איך לא, החיזוק הביולוגי של העצם. הכנס התקיים בחורשות מחנות הקיץ בגבעות גרינפילד, ניו המפשייר ארה"ב. הגיעו למעלה ממאה משתתפים, מורים וותיקים וחדשים, תלמידים ומתעניינים מארה"ב ומעבר לים, מאירופה עד יפן, מרוסיה עד אוסטרליה. האווירה היתה חוגגת, פתוחה ותומכת בוגרי תכנית העצם שהגיעו היו קהל נענה וחם, חילופי הרעיונות, סיעור המוחות והצימאון ללמוד עוד ועוד היו נוכחים כל הזמן.

 

רותי בהרצאת הפתיחה

להמשך קריאה לחץ כאן


סמינר דידקטי להסמכת מורים באנגליה

כדי להבין איפה מתנהלים הקורסים באנגליה, צריך לדמיין טירה עתיקה עטורת גינות ואגם בדורסט, שהיתה פעם פנימיית בית ספר תיכון. מסביבה יערות עתק בשלכת ואוויר צלול וחריף. להשלמת התמונה האוכל הוא צמחוני גורמה. שם נערכים הקורסים של Bones for Life® באנגליה.

הקבוצה שהתלקטה היתה בינלאומית, מפולין עד אירלנד, משוודיה עד רוסיה, מארה"ב עד צרפת, מפינלנד עד שוויץ וגם כמה אנגלים מקומיים. הקורס בנובמבר היה מוקדש לפרק השלישי בתכנית הבסיסית של העצם, התוכן השימושי של תושיית שיווי המשקל, התיידדות עם הרצפה עד התנסות בנפילות. מפליא איך אנשים שזו היתה החזרה השניה שלהם על החומר הצהירו שעכשיו הם קולטים בבהירות מה צפון בתכנית.

בחמישה ימי הסמינר הדידקטי שהתקיים לאחר מכן,
 

 
אילתור בהפסקה  

להמשך קריאה לחץ כאן

 

 

 

דף הבית        אודות        צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים